VALMENTAJAT

Kajaani

Tutustu oppiasteisiin Vuokatti-Ruka Urheiluakatemiassa

Ruka

Tutustu oppiasteisiin Vuokatti-Ruka Urheiluakatemiassa

Vuokatti

Tutustu oppiasteisiin Vuokatti-Ruka Urheiluakatemiassa

KAJAANI

Yhteystiedot Kati Säkkinen, Kajaani, Kilpa-aerobic, naisten telinevoimistelu

Kati Säkkinen

Kajaani
Kilpa-aerobic, naisten telinevoimistelu
Valmentaja
Kajaani Gymnastics
044 244 0910
kati.sakkinen@kajagym.fi

Yhteystiedot Birit Oksman, Kajaani, Kilpa-aerobic, naisten telinevoimistelu

Birit Oksman

Kajaani
Kilpa-aerobic, naisten telinevoimistelu
Puheenjohtaja
Kajaani Gymnastics
birit.oksman@kajagym.fi

Juha Poranen 150X225

Juha Poranen

Kajaani
Salibandy
Valmennuspäällikkö
Papas ry
041 3176066
valmennuspaallikko@papas.fi

Yhteystiedot Karri Hentilä, Kajaani, Jalkapallo

Karri Hentilä

Kajaani
Jalkapallo
Valmennuspäällikkö
Kajaanin Haka ry
040 534 3049
valmennuspaalikko@kajaaninhaka.fi

Yhteystiedot Luis Figueiredo, Kajaani, Jalkapallo

Luis Figueiredo

Kajaani
Jalkapallo
Valmentaja
Kajaanin Haka ry
040 3328 133
luis_figueiredo376@hotmail.com

Yhteystiedot Minna Palokangas, Kajaani, Tanssi

Minna Palokangas

Kajaani
Tanssi
Valmentaja
Kajaani Dance
044 587 4765
dancekajaani@gmail.com

Yhteystiedot Arto Petjala, Kajaani, Tanssi

Arto Petjala

Kajaani
Tanssi
Valmentaja
Kajaani Dance
arto@kajaanidance.fi

Yhteystiedot Heli Vänninen, Kajaani, Tanssi

Heli Vänninen

Kajaani
Tanssi
Valmentaja

Yhteystiedot Kimmo Happo, Kajaani, Jääkiekko

Kimmo Happo

Kajaani
Jääkiekko
Junnu Hokki 68 ry
2. aste & 3.aste
3. aste Kainuun Prikaati
044 597 2346 
valmennuspaallikko@junnuhokki.fi

 

Yhteystiedot Jukka Niiranen, Kajaani, Jääkiekko

Jukka Niiranen

Kajaani
Jääkiekko
Hokki Kainuu Oy, Kajaani
Kainuun Prikaati
044 253 5601
jukka.niiranen@poropetteri.fi

Yhteystiedot Olli Suoraniemi, Kajaani, Jääkiekko

Olli Suoraniemi

Kajaani
Jääkiekko
Junnu Hokki 68 ry,
Yläkouluakatemia
044 505 2790
taitovalmentaja@junnuhokki.fi

Yhteystiedot Dat Ngyuen, Kajaani, Uinti

Dat Ngyuen

Kajaani
Uinti
Valmentaja
040 0414612
huydat19196@gmail.com

Yhteystiedot Teemu Peteri, Kajaani, Uinti

Teemu Peteri

Kajaani
Uinti
Akatemiatoiminnanvastaava
Kajaanin Uimaseura
041 318 3513
teemu.peteri@kajaaninuimaseura.fi

RUKA

Käyntiosoite: Apajatie 1, rakennus 3, C-rappu 2.kerros

Yhteystiedot Sami Raittinen, Ruka-Kuusamo, Alppihiihto

Sami Raittinen

Ruka-Kuusamo
Alppihiihto
2.aste
0400363366
sami.raittinen@edukmo.fi

Yhteystiedot Eetu Virranniemi, Ruka-Kuusamo, Alppihiihto

Eetu Virranniemi

Ruka-Kuusamo
Alppihiihto
Yläkoulu
0404805522
eetu.virranniemi@kuusamo.fi

Yhteystiedot Magnus Brodin, Ruka-Kuusamo, Alppihiihto

Magnus Brodin

Ruka-Kuusamo
Alppihiihto
Päävalmentaja
+46705444885
mange.brodin@gmail.com

Yhteystiedot Antti Koramo, Ruka-Kuusamo, Alppihiihto

Antti Koramo

Ruka-Kuusamo
Alppihiihto
2.aste
0405756972
antti.koramo@edukmo.fi

Yhteystiedot Heikki Vallioniemi, Ruka-Kuusamo, Alppihiihto

Heikki Vallioniemi

Ruka-Kuusamo
Alppihiihto
Akatemia ja yläkoulu
0445020301
heikki.vallioniemi@edukmo.fi

Yhteystiedot Roman Rozman, Ruka-Kuusamo, Alppihiihto

Roman Rozman

Ruka-Kuusamo
Alppihiihto
Para
+386 41 540 553
romanrozman@siol.net

Yhteystiedot Keijo Palander, Ruka-Kuusamo, Alppihiihto

Keijo Palander

Ruka-Kuusamo
Alppihiihto
Valmentaja / huolto
0404107837
kekepalander68@gmail.com

Yhteystiedot Jussi Mononen, Ruka-Kuusamo, Freeski

Jussi Mononen

Ruka-Kuusamo
Freeski
Maajoukkue / Akatemia
jussi.mononen@skisport.fi

Yhteystiedot Emil Abdullin, Ruka-Kuusamo, Freeski

Emil Abdullin

Ruka-Kuusamo
Freeski
Yläkoulu, Ruka Slalom, Pikazu
0413173825
mariostunt@mail.ru

Yhteystiedot Juha Mourujärvi, Ruka-Kuusamo, Freeski

Juha Mourujärvi

Ruka-Kuusamo
Freeski
Päävalmentaja
juha.mourujarvi@edukmo.fi

Yhteystiedot Tero Manninen, Ruka-Kuusamo, Lumilautailu

Tero Manninen

Ruka-Kuusamo
Lumilautailu
Lumilautavalmentaja
0500689010
tero.manninen@edukmo.fi

Yhteystiedot Kristiina Nisula, Ruka-Kuusamo, Lumilautailu

Kristiina Nisula

Ruka-Kuusamo
Lumilautailu
2.aste
0440240050
kristiina.nisula@edukmo.fi

Yhteystiedot Saku Tiilikainen, Ruka-Kuusamo, Lumilautailu

Saku Tiilikainen

Ruka-Kuusamo
Lumilautailu
Akatemia, Nuorten maajoukkue
0504101667
saku.tiilikainen@edukmo.fi

VUOKATTI

Käyntiosoite: Kidekuja 2, 88610 VUOKATTI

Niko Aapajärvi 150X225

Niko Aapajärvi

Vuokatti-Sotkamo
Ampumahiihto
Kainuun Prikaatin Urheilukoulu
044 369 0454
niko.aapajarvi@vrua.fi

Antti Repo 150X225

Antti Repo

Vuokatti-Sotkamo
Ampumahiihto
Päivittäisvalmennus
Yläkoululeiritys
0400 653760
antti.repo@vrua.fi

Maija Holopainen 1501x225

Maija Holopainen

Vuokatti-Sotkamo
Ampumahiihto
Päivittäisvalmennus 
Nuorten MM-ryhmä
Nuorten olympiavalmentaja (NOV)
050 336 0939
maija.holopainen@vrua.fi

Ilkka Jarva 150X225

Ilkka Jarva

Vuokatti-Sotkamo
Ampumahiihto
Päivittäisvalmennus
Terrafame-ryhmä vastuuvalmentaja
Nuorten olympiavalmentaja (NOV)
040 743 9419
ilkka.jarva@vrua.fi

Matti Hakala 150X225

Matti Hakala

Vuokatti-Sotkamo
Ampumahiihto
Yläkoululeiritykset
040 759 4831

Santeri Erola (150 x 225 px)

Santeri Erola

Vuokatti-Sotkamo
Maastohiihto 
Kainuun Prikaatin Urheilukoulu
Nuorten olympiavalmentaja (NOV)
040 528 9150
santeri.erola@vrua.fi

Juha Halonen 150X225

Juho Halonen

Vuokatti-Sotkamo
Maastohiihto
Naisten maajoukkue
0405583359
juho.halonen@vrua.fi

Ville Maunuksela 150X225

Ville Maunuksela

Vuokatti-Sotkamo
Maastohiihto
Päivittäisvalmennus
ST1-nuorten MM-ryhmä
Nuorten olympiavalmentaja (NOV)
045 631 8988
ville.maunuksela@vrua.fi

Ville Sampolahti 150X225

Ville Sampolahti

Vuokatti-Sotkamo
Maastohiihto
Päivittäisvalmennus
Paravalmennus
Yläkoululeiritys
040 542 3032
ville.sampolahti@vrua.fi

Jaakko Halonen 150X225

Jaakko Halonen

Vuokatti-Sotkamo
Maastohiihto
U18 vastuuvalmentaja
Nuorten olympiavalmentaja (NOV)
Päivittäisvalmennus
0504307588
jaakko.halonen@vrua.fi

Roope Haapakangas (150 x 225 px)

Roope Haapakangas

Vuokatti-Sotkamo
Maastohiihto
Päivittäisvalmennus
Yläkoululeiritykset
040 509 8618
roope.haapakangas@vrua.fi

Milla Tiainen 150X225

Milla Tiainen

Vuokatti-Sotkamo
Maastohiihto
Yläkoululeiritykset
050431 8771
tiaimilla@gmail.com

Netta Tuhkanen_150X

Netta Tuhkanen

Vuokatti-Sotkamo
Maastohiihto
Yläkoululeiritykset
045 672 0328
nettuhkanen@gmail.com

Jussi Haapakoski 125X225

Jussi Haapakoski

Vuokatti-Sotkamo
Pesäpallo
2. - 3. vuosikurssi pojat
044 5975304
jussi.haapakoski@vrua.fi

Saku Komulainen 150X225

Saku Komulainen

Vuokatti-Sotkamo
Pesäpallo
Valmennuspäällikkö, 2. - 3. vuosikurssi pojat
050 560 5385
saku.komulainen@vrua.fi

Antti Kiiskinen 150X225

Antti Kiiskinen

Vuokatti-Sotkamo
Pesäpallo
1. vuosikurssi
044 266 2508
antti.kiiskinen@vrua.fi

Manu Vartia 125X225

Manu Vartia

Vuokatti-Sotkamo
Pesäpallo
2. - 3. vuosikurssi tytöt
044 205 5667
manu.vartia@vrua.fi

Simo Suopanki (150 x 225 px)

Simo Suopanki

Vuokatti-Sotkamo
Lumilautailu
Lumilautailun yläkoululeirit
Kainuun Prikaatin Urheilukoulu
Lajikehittäjä
Nuorten olympiavalmentaja (NOV)
050 534 2177
simo.suopanki@vrua.fi

Virpi Kemppainen 150X225

Virpi Kemppainen

Vuokatti-Sotkamo
Tenetin yläkoulu valmennus
040 717 6834
virpi.kemppainen@sotkamo.fi

Hannu Airaksila 150X225

Hannu Airila

Vuokatti-Sotkamo
Suunnistus
Päivittäisvalmennus
Yläkoululeiritys
050 3219714
hannu.airila@vrua.fi

Jonatha Rönty 150X225

Jonathan Rönty

Vuokatti-Sotkamo
E-urheilu
Päivittäisvalmennus
045 694 6230
jonathan.ronty@vrua.fi

Ilkka Haipus 150X225

Ilkka Haipus

Vuokatti-Sotkamo
Uinti
Yläkoululeiritys
040 773 1322

Vieritä ylös